Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Тоше проески"

Македонија

Денеска, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со градоначалникот на Крушево, Томе Христоски присуствуваа на откривање на спомен обележјето на...

Забава

Објавувајќи заеднички фотографии, македонската пејачка Каролина Гочева порача дека Тоше Проески никогаш не може да биде заборавен. -Не може да се заборави некој кој...

Македонија

Денеска се одбележуваат 13 години од трагичната смрт на македонскиот пејач Тоше Проеси, кој го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, на...

Македонија

На Градскиот стадион во Скопје, пред повеќе од 40,000 посетители на 5ти октомври 2007 година суперѕвездата Тоше Проески го имаше својот последен концерт, концертот беше од хуманитарен карактер и беше...