spot_img
5.8 C
Skopje
недела, октомври 24, 2021
spot_img

ТОШЕ ПРОЕСКИ ДОБИ СПОМЕНИК ВО ХРВАТСКА (фото)

Хрватска одлучи да му посвети споменик на нашиот Тоше Проески кој е поставен кај Нова Градишка во близина на местото на несреќата во која нашата најголема музичка ѕвезда го загуби животот.

Споменикот за македонската икона Тоше беше откриен денес.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести