Connect with us

Hi, what are you looking for?

Медиа Едитор

Македонија

Во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“ денеска се одржа деветтата седница на Советот за безбедност на којашто се разговараше за актуелната ситуација со пандемијата...

Македонија

Соопштение за јавност од СДСМ Опозициската ВМРО-ДПМНЕ од почеток на пандемијата со коронавирусот глуми дека се грижи за здравјето на граѓаните, се однесува неконструктивно,...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори...

Македонија

Соопштение за јавност од ВМРО-ДПМНЕ Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден...