5.8 C
Skopje
недела, јануари 15, 2023

Македонија

Забава

Балкан

Вучиќ: Волкот не ги губи соништата поради мислењето на овцата

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот Инстаграм профил објави фотографија со јасна порака, како што пишува, дека една мала слободарска земја во срцето...

Свет

Во Германија веќе подолго време има недостиг на некои видови лекови

Во Германија веќе подолго време има недостиг на некои видови лекови, особено оние за деца. Сега министерот за здравство најавува дека овие проблеми ќе се...
spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Популарно

Спорт

ФИФА чекува да заработи 11 милијарди долари од Светското првенство во Северна Америка

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) денеска објави дека очекува да заработи 11 милијарди долари во четиригодишниот циклус на Светското првенство во Северна Америка во 2026...

Минатиов викенд македонскиот автомобилист Ристо Вуков имаше тест со шампионскиот тим од италијанскиот Порше Карера Куп на патеката Валелунга крај Рим

Минатиов викенд македонскиот автомобилист Ристо Вуков имаше тест со шампионскиот тим од италијанскиот Порше Карера Куп на патеката Валелунга крај Рим.Согласно најавата дадена на...

Македонскиот автомобилист Ристо Вуков од следната година ќе настапува во највисокото по ранг светско натпреварување од ГТ трките, Порше Суперкуп

Македонскиот автомобилист Ристо Вуков од следната година ќе настапува во највисокото по ранг светско натпреварување од ГТ трките, Порше Суперкуп. Вуков минатите три сезони ги...

Давидовски ја заокружи најуспешната сезоната во кариерата со пласман на второ место во последниот настан од највисокото по ранг натпреварување во туринг трките, гран...

Виктор Давидовски ја заокружи најуспешната сезоната во кариерата со пласман на второ место во последниот настан од највисокото по ранг натпреварување во туринг трките,...
spot_img

Денес

ВМРО-ДПМНЕ: Осуден убиец избега и рани полицајци, а Спасовски и Ковачевски со денови не можат да го најдат, дали СДС намерно го пушти да...

Осуден убиец избега и рани полицајци, а Спасовски и Ковачевски со денови не можат да го најдат, дали СДС намерно го пушти да избега? Осудениот...

Најнови Вести

spot_img

Не Пропуштајте