Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера (15.01.2021) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на...

Македонија

Денеска полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со Единицата за...

Македонија

Новиот состав на Државната изборна комисија денеска даде свечена изјава во собранието со што отпочнува нивната работа и подготовката на наредните локални избори.Претседателот Александар...

Македонија

Во последните 24 часа се направени 1530 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 71-Куманово 19-Тетово 6-Прилеп 12-Гостивар 3-Штип 6-Битола 1-Велес...

Македонија

На 17.01.2021 во 02.45 часот, по претходно добиени сознанија дека во стан на ул.„Рајко Жинзифов“ во Скопје има гласна музика и не се почитуваат...

Македонија

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија („Службен весник на РМ” бр.21/98 и 18/07), 19...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град...

Македонија

Во текот на изминатото деноноќие (16/17.01.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани...

Македонија

Вчера беа регистрирани уште 361 заразен со Ковид-19, 14 починати, како и 2 116  оздравени пациенти. Активни се 14 461 случај, и понатаму  најмногу...

Македонија

Вчеравечер (16.01.2021) околу 21.30 часот, во тетовско Горно Седларце, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 41-годишниот Б.И. од ова село, чиј...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на Центар изречени...

Балкан

Сообраќајна несреќа се случи на тротоар, во близина на пешачкиот премин, во која беа повредени шест пешаци, а моментот на несреќата беше снимен од...

Балкан

Голем скандал ја тресе соседна Србија откако актерката Милена Радуловиќ обелодени дека режисерот Мирослав Мика Алексиќ ја силувал кога имала 17 години и сега тој е...

Балкан

Пандемијата на вирусот ја скрати радоста кај граѓаните, па многу работи им се забранети за разлика од претходно. Едно видео ни доаѓа од Србија,...

Балкан

Кој беше Тито? Пред неколку години, се рашири приказната за таканаречените белешки на ФБИ, како што велат на 20 април 1955 година, извесен Маријан...

Свет

Алпинистот Лаи Чи-ваи стана првиот човек во Хонг Конг кој со инвалидска количка се искачил на висина од 250 метри на еден облакодер. 37-годишниот Лаи, кој е парализиран од...

Свет

Заедно со новоизбраниот американски претседател, во Белата куќа ќе пристигне и неговото куче Мајор, кого го посвои од засолништето за кучиња. Овој германски овчар...

Свет

Ова не е снимка од земјотрес, тоа е снимка која нема никаква врска со земјотресот или несто познато. Станува збор за видео на кое...

Свет

Денис Вашурин е роден 1987 година, но изгледа како 13-годишно момче. 33-годишникот одеднаш престанал да старее во тинејџерските години, а неговата порака до сите...

Спорт

Вечерва во Милано се игра “Дербито на Италија“, силите ќе ги одмерат Интер и Јуве, најлутите риваи во Калчото. Мега – дербито започнува во...

Спорт

Македонија и вторпат едноподруго ќе игра на Европското првенство во одбојка! Нашите репрезентативци дојдоа до потребната победа од 3:1 над селекцијата на Турција со...

Спорт

Новиот тренер на тимот на ПСЖ, Маурисио Покетино е позитивен на коронавирус. Веднаш по триумфот во суперкупот на Франција и успехот над Олимпик Марсеј...

Спорт

Освен по враќањето на Манчестер Јунајтед на врвот на премиерлигата, натпреварот со Барнли вечно ќе го паметат четири лица кои се обложувале. Тие за...

Забава

ОВЕН Се обидувате со нови, поинакви и револуционерни идеји да го подигнете нивото на работата. Моментално нема резултати. Брачниот однос е стабилен. Партнерот е...

Забава

Ќерката на легендата на Реал Мадрид и Барселона, но и на португалската репрезентација, Луис Фиго, Даниела излегува со братучед на шпанскиот крал Фелипе Шести....

Забава

Како што и самите многу пати кажаа, Светлана Ражнатовиќ и нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ, попознат како Аркан, се вљубиле на прв поглед. Кобниот...

Забава

Харизматичната пејачка Емина Јаховиќ ја освои публиката со гласот и насмевката, а за српските медиуми зборуваше за тоа што е потребно кај еден маж...

Х-Фајлс

„Тајм ис он јор сајд Кико“ му порача Кеит Ричардс на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ откако го изгледа неговото последно интервју.Обвиен во дим од цигарата...

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Х-Фајлс

„Кога можеше Апасиев, можеме и ние да го поминеме лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Ваква шанса, да го поминат рејтингот на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, помалите...

Х-Фајлс

„Кога власта е неспособна, тука сме ние да покажеме како треба да се заштитат граѓаните. Со парите кои ги земавме од буџетот и со...