Connect with us

Hi, what are you looking for?

Медиа Едитор

Свет

Еден од најголемите кинески претприемачи, милијардерот Џек Ма, објави видео на Интернет, со што заврши неговото речиси тримесечно „исчезнување“ од јавноста, кое отвори бројни шпекулации за неговиот...

Македонија

Средба на министерот  Спасовски  со  амбасадорот на  Француската  Република Н.Е. Сирил Бомгартнер Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски имаше работна средба со амбасадорот...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски остануваат на спротивната страна од интересите на граѓаните и државата, но нема да спречат одржување на попис согласно меѓународните стандарди и...

Македонија

На  19.01.2021 во 19.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во угостителски објект на  улица „Професор Мијаковиќ“ во Куманово. При контролата било...