Connect with us

Hi, what are you looking for?

Медиа Едитор

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски остануваат на спротивната страна од интересите на граѓаните и државата, но нема да спречат одржување на попис согласно меѓународните стандарди и...

Македонија

На  19.01.2021 во 19.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во угостителски објект на  улица „Професор Мијаковиќ“ во Куманово. При контролата било...

Македонија

  Секторот за внатрешни работи Тетово го расчисти случајот со видео-клипот  објавен на 15 јануари годинава на социјалната мрежа „Тик-ток“, на кој се гледа како...

Забава

ОВЕН Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува нервоза поради недостаток на пари и финансии. Односот со брачниот партнер е стабилен. Поради проблеми...

Македонија

Во текот на изминатото деноноќие (19/20.01.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се  368 прекршоци....