Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "мицкоски"

Македонија

Во врска со скандалот за изборно финансирање на медиуми со нова реакција се јавија од иницијативата за вонреден конгрес, ви ја пренесуваме интегрално: Интернет...

Македонија

Два протестни марша против поскапувањето на струјата се најавени за попладнево во Скопје. Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев вчера на прес-конференција најави нов...

Македонија

Екс вицепремиерот за евроинтеграции од периодот 2008–2011 и екс амбасадор во САД, Васко Наумовски продолжува со објавување на шифрирани пораки преку својот фејсбук профил...

Македонија

Дел од звучните имиња кои се појавија на прес конференцијата се Марина Кавракова, претседател на Унија на жени на ГК Скопје на ВМРО-ДПМНЕ, екс-градоначалникот на...