Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Вилма Русковска"

Македонија

Повеќето обвинители од веќе згаснатото Специјалното јавно обвинителтво (СЈО) конкурирале на огласот распишан за избор на обвинители во Обвинителството за гонење на организиран криминал...

Македонија

Медиа.мк ексклузивно дознава дека Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција врши претреси во 5 фирми кои се сопственици на сајтовите кои добиле...