Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Виена"

Свет

Според првичните сомнежи станува збор за терористики напад во центарот на Виена. Во престрелките , како што соопштуваат од полицијата, настрадале седум лица, од...

Свет

Тежок настан утрово ја шокираше Австрија , каде три мали девојчиња беа убиени, а се сомнева дека позади ѕверско злосторство стои нивната мајка. Мајката...