spot_img
11.8 C
Skopje
четврток, септември 23, 2021
spot_img

Синоќа била ограбена аптека во Чаир, а откако дошол сопственикот му се слошило и потоа починал

Синоќа била ограбена аптека во Чаир, а откако дошол сопственикот, му се слошило и потоа починал.

Од Министерството за внатрешни работи информира дека синоќа во 20.40 час. пријавено е дека во аптека на ул.Џон Кенеди едно лице со закана со нож кон вработената го одзел дневниот промет.

„Десетина минути подоцна во аптеката дошол сопственикот А. С. (40), на кого, според пријавеното, му се слошило. За кратко време дошла Итна помош и со нивно возило е однесен комплекс Мајка Тереза –Кардиологија , каде од страна на лекар е констатирана смрт“, велат од МВР за ТВ21.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести