6 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

БРУС ВИЛИС СРЕЌНО ЗАЉУБЕН ВО 23 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА СОПРУГА

Брус Вилис и Ема Хеминг се вљубија во 2007 година кога се запознаа преку заеднички пријател, а љубовната идила продолжува до денес.

Брус Вилис (66) се разведе од Деми Мур во 2000 година, со кого беше во брак 13 години, а кога тоа се случи, тој дури и не помислуваше дека повторно ќе се заљуби.

Сепак, преку заеднички пријател ја запознал манекенката Ема Хеминг (42). Иако е 23 години помлада од него, парот се вљуби на прв поглед.

Тие се венчаа во 2009 година во Беверли Хилс, а меѓу многу познати гости беа Деми Мур и нејзиниот тогашен сопруг Ештон Качер. На венчавката присуствуваа и ќерките Брус и Деми, и сите тие се воодушевија од хармоничната врска што ја имаат и покрај разводот.

Ема и Брус го имаа своето прво дете во 2012 година, ќерката Мејбел и две години подоцна Евелин. По десет години брак во 2019 година, среќната двојка ги обнови своите завети на романтична церемонија.

Сепак, минатата година, обожавателите се плашеа дека нивната љубов заврши, кога Брус објави дека спроведува карантин со Деми Мур и нивните деца. Немаше кавга или развод, бидејќи тие најдоа одличен начин да функционираат едни со други. Брус е посреќен со Ема од кога било.

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести