10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

СТРАШНО: Еден од уапсените АНТИВАКСЕРИ бил вакциниран, а наведувал луѓе дека вакцините се штетни

Еден од пет антиваксери во Србија, кои се приведени во кампања против вакцинација, бил вакиниран против корона19, открила денес премиерката Ана Брнабиќ.

“Од пет антиваксери кои се приведени, еден се вакцинирал, а истовремено шири најстрашни можни лаги, а зборува како другите не треба да се вакцинираат. Тоа е најстрашно лицемерие. Антиваксерите навистина ја загрозуваат националната безѐбедност. Тие на социјалните мрежи сериозно ја загрозуваат безбедноста и животот на луѓето, шират паника и лажни вести“, изјавила Брнабиќ.

Таа го искоментирала и новото собирање кај споменикот Стефан Немања во Белград, во саботата навечер, каде што луѓето кои не сакаат да се вакцинираат играле оро.

-… Државата неможе да апси луѓе ако мирно се соберат, но мислам дека тој собир е многу лош, па и глупаво…“, рекла Брнабиќ.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести