7 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ДРАМА: СРПСКА ТУРБОФОЛКЕРКА ЈА “ОГРАБИ” БРИТНИ СПИРС (видео)

Турбофолкерката Тина Ивановиќ отсекогаш и била интересна на јавноста, што заради невообичаените текстови што заради спотовите кои ги снимала. Деновиве е интересна заради една своја песна снимена во далечната 2007 година, поточно заради спотот за оваа песна.

Имено, во видеото за песната „Лаку ноќ памети“ Тина не само што го ископирала видеото за големиот хит на Бритни Спирс „Till the World Ends“, туку и на постоечка сцена од видеото на Спирс си ја намонтирала својата глава.

Сцената очигледно и се допаднала многу на Тина, па не сакала да експериментира и да ја преснимува за да не утне нешто, па само главата на Бритни ја заменила со својата.

– Ова е историски момент! Царица! Сум гледал да се копираат спотови, но некој да намонтира глава на оригиналната верзија уште не сум видел!, само дел од коментарите под видеото на Тина

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести