Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "џафери"

Македонија

Американската амбасадорка во Република Македонија, Кејт Мари Брнз, му порачала на претседателот на Собранието, Талат Џафери, дека е многу важно во законодавниот дом да...

Македонија

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, видно нервозен, ги искара пратениците поради речникот употребен на говорницата и навредливите зборови кои пратениците си ги упатија меѓусебно. Откако...

Македонија

Претседателот на Парламентот Талат Џафери упати честитки за добро здравје, душевен спокој и радост во домовите и мир до православните христијани кои денеска го...

Македонија

И покрај критиките од опозицијата за непотребен број заменици и дополнителен трошок, Талат Џафери, кој досега имаше четири, сега доби пет заменици на претседателот...