Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "хроника"

Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради основано сомневање дека сторил кривично дело – Разбојништво од член...