Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "ураган"

Балкан

Медитеранскиот ураган Јанос, кој ја погоди централна Грција, однесе два живота, исто така, предизвикувајќи поплави и голема материјална штета. Како што пренесува Ројтерс, во поплавена куќа...