Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "словенија"

Балкан

Словенечката полиција употреби водени топови против група демонстранти, кои ја гаѓаа полицијата со камења и пиротехника. Демонстрантите, неколку десетици од нив, се собраа во...

Балкан

Речиси половина од Словенците веруваат дека економијата нема да се опорави од кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус пред 2023 година, покажува истражувањето спроведено...

Македонија

Претседателот на Република Северна Македонија и Врховен командант на вооружените сили, Стево Пендаровски и претседателот на Република Словенија, Борут Пахор денеска во Охрид го...

Повеќе