Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Сараево"

Балкан

Тинејџерката Арабела Авдиќ (19), е уапсена во акцијата „Липа“, и ќе биде притворена 24 часа, објави Обвинителството на кантонот Сараево. – Уапсената 19-годишна девојка е осомничена за кривични дела нанесување...

Забава

Откако актерката и режисерка Даниела Штајнфелд го потресе Сараевскиот филмски фестивал со нејзиниот интимен документарен филм „Држи ме цврсто“, во кој покажа случаи на силување,...

Балкан

Фрлена е експлозивна направа во Сараево , причинета е само материјална штета. По полноќ е активирана експлозивна направа која има направено само материјална штета...