Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "празник"

Македонија

По повод 8-ми септември – Денот на независноста вечерва ќе се изврши почесна артилериска стрелба. Од Армијата информираат дека во 18:30 од касарната „Илинден“...

Македонија

Празникот Успение на Пресвета Богородица – Голема Богородица со богослужби се прославува денес во повеќе храмови низ тетовско-гостиварската епархијата, а централната прослава и воедно одбележувањето на манастирската слава се...

Македонија

Претседателот на Парламентот Талат Џафери упати честитки за добро здравје, душевен спокој и радост во домовите и мир до православните христијани кои денеска го...

Македонија

По повод празникот Успение на Пресвета Богородица, кога се очекува зголемен број верници да ги посетат верските храмови, Министерството за здравство апелира да се...