Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Новинар"

Македонија

Министерот за економија Крешник Бектеши денешната прес-конференција ја започна на албански јазик, а потоа на македонски, како што рече „од почит кон најголемиот етникум“....

Македонија

СДСМ го осуди нападот врз новинарската екипа на „Ал Џазеира“ на вчерашниот протест организиран од Христијан Мицкоски против поскапувањето на струјата. „Слободата на изразување и непреченото...

Македонија

Новинарката Милка Смилевска и камерманот биле физички нападнати од непознато лице на денешениот протест против поскапувањето на струјата во организација на Христијан Мицкоски. Според...