Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Никола груевски"

Македонија

Поранешниот премиер Никола Груевски е осуден на казна затвор од една години и шест месеци, а екс министерот Миле Јанакиески на условна казна затвор...

Македонија

Врховниот суд на Република Северна Македонија ја информираше јавноста дека на 17 септември 2020 година, одлучи по предметот познат во јавноста под името “ТЕНК”...

Македонија

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на својот Фејсбук профил го демантираше денешниот исказ на бизнисменот и поранешен градоначалник на Битола, Силјан...

Македонија

Кузеска посочи дека Мицкоски ќе протестира против правдата која доаѓа и европскиот пат на Македонија. „Но тој пат го избраа граѓаните, поразениот од народот,...