Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Мосад"

Свет

Атентатот врз иранскиот научник Мохсен Фахризаде е извршен со далечински управуван митралез од растојание од 150 метри, што е во спротивност со претходните извештаи...