Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Мило Ѓукановиќ"

Балкан

Владиката Амфилохије беше вториот човек во хиерархијата на Српската православна црква по патријархот Иринеј, и со своите пораки и изглед не остави никого рамнодушен...

Балкан

Полицијата трага по куќната помошничка Специјалното државно обвинителство потврдило дека од куќата на Аца Ѓукановиќ, брат на црногорскиот претседател, украдено е повеќе килограми злато,...

Балкан

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ денеска им честиташе на лидерите на трите победнички коалиции, Здравко Кривокапиќ, Алекса Бешиќ и Дритан Абазовиќ, за претходно потпишаниот Договор...

Балкан

Двајца бизнисмени, кои важат за блиски до црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ, продадоа дел од својот бизнис во таа земја, пренесуваат црногорските медиуми. Контроверзниот бизнисмен...

Балкан

На денешната конститутивна седница на црногорскиот парламент, пратениците на ДПС,  на Мило Ѓукановиќ ги зазедоа местата наменети за опозициските партии. Фотографијата од пратениците на ДПС на својот профил на...

Балкан

Неодамнешните парламентарни и локални избори го потврдија напредокот во демократскиот развој на црногорското општество и покажаа дека Црна Гора го разбира процесот на демократија,...

Повеќе