Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "марихуана"

Свет

Градоначалникот на Амстердам, Фемке Халсема, предложи забрана за влез на туристи во познатите кафулиња во градот кои продаваат марихуана. „Голем број туристи доаѓаат во...

Македонија

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица осомничени дека сториле кривично дело – Неовластено производство...

Македонија

Медиа.мк дознава за уште една реализирана акција на одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во соработка...

Македонија

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во соработка со Одделот за специјални полициски...

Македонија

Постапувајќи по поднесена кривична пријава, Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од струшко Калишта за кого постои...

Македонија

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во соработка со Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп, по претходно...

Македонија

Секторот за внатрешни работи Струмица- Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Г.Ј.(34) од Гевгелија поради постоење...

Повеќе