Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "косово"

Балкан

Најмалку 42 лица се повредени во силна експлозија во кафуле во Урошевац (Феризај), потврди локалниот обвинител Шукри Јашари. Причината за експлозијата е непозната. Меѓу повредените има и две деца....

Балкан

Познатиот албански рапер Аркименд Лушај, познат како Стреси, кој како организатор на протестите додека полицијата го бараше насекаде, се огласи Косово и потврди дека...