Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "корона вирус"

Македонија

Во текот на изминатото деноноќие (26/27.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење на лична заштита на лицето,...

Свет

Водечкиот германски епидемиолог, Христијан Дростен, во говор на Светската здравствена конференција во Берлин предупреди на предвремено славење на успехот на Германија во кризата со...

Свет

Мексиканецот Хуан Педро Франко, кој пред три години влезе во Гинисовата книга на рекорди со 595 килограми како најтежок човек на светот, го победи коронавирусот. Диетата и физичките...