Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "кина"

Свет

Шесмина луѓе, воглавно лекари, денеска се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, соопштиле локални медиуми. Криминална група ги лажела семејства на...

Свет

Хаос избувна на меѓународниот аеродром Пудонг во Шангај, откако кинеските здравствени власти наредија на сите вработени во товарниот превоз да се тестираат за вирусот...

Свет

Уште во август, кинеската влада даде специјално одобрување на компанијата „CanSino Biologic“ да ја администрира својата експериментална вакцина на припадниците на Народноослободителната армија на...

Балкан

Постојат големи шанси првите вакцини против корона во Србија да бидат одобрени за масовна употреба до крајот на годината. Но, експертите предупредуваат дека тоа...

Повеќе