Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Картел"

Свет

Поранешниот гувернер на мексиканската држава Халиско, Артистотел Сандовал, беше ликвидиран во тоалетот на ресторан на плажата на одморалиштето Порто Ваљарте. Официјални лица изјавија дека...

Свет

Шпанската полиција со помош на американската агенција за борба против дрога откри нови детали за апсењето на српски државјанин осомничен за шверц на 560...