Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "израел"

Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп е номиниран за Нобелова награда за мир, пренесуваат американските медиуми. Номинацијата ја предложи норвешкиот десничарски политичар Кристијан Тајбринг Ѓеде заради...

Балкан

Во понеделникот, српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, најави дека ќе испрати барање за одржување на вонредна седница на Претседателството, на која...

Свет

Палестинските милитантни групи и израелските власти постигнаа догворо да стават крај на повеќенеделната ескалација на конфликтот на границата меѓу Израел и Појасот Газа. Палестински...