Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "здравство"

Македонија

Професорот Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија посочува дека овие денови кислородните боци и концентраторите за кислород се најбарани производи не само во болниците,...

Македонија

“Попладнево остварив работен состанок со сопствениците на приватните болници „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“. Разговорите беа конструктивни, а приватните болници изразија позитивен став во...

Македонија

Ќе се прошират капацитетите за хоспитализација на пациенти на Универзитетската клиника за хематологија во Скопје. Тоа, како што истакнаа министерот за здравство Венко Филипче...

Македонија

Денеска претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев преку видео обраќање се обрати на 130 илјади наши сограѓани со дијабетес, од кои...

Македонија

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, вчера во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија рече дека Северна Македонија аплицирала преку т.е Ковакс...

Повеќе