Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Ерменија"

Свет

По повод ескалацијата на ситуацијата во Нагорно Карабах, претседателот на Азербејџан, Илхам Алиев, изјави дека има мртви и ранети меѓу цивилното население и меѓу...

Свет

Ерменскиот премиер Никола Пашинијан на својата Фејсбук страница објави дека авионот на азербејџанското воено воздухопловство го започнал нападот во правец на Нагорно Карабах. Според...

Свет

Министерството за одбрана на Ерменија објави видео во кое беше забележано како ерменските вооружени сили ги напаѓаат азербејџанските трупи во областа на регионот Нагорно-Карабах,...

Спорт

Игор Ангеловски, селекторот на Македонија веднаш по мечот ги истакна своите импресии. Тој најпрво се осврна на терминот на мечот, односно одлуката да се...

Спорт

Десниот бек Стефан Ристовски на прес-конференцијата пред натпреварот со Ерменија ги искажа своите очекувања. Најпрво се осврна на густиот распоред кој доаѓа на почетокот...