Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Доналд Трамп"

Свет

Претставничкиот дом на американскиот конгрес гласаше за смена од функцијата на претседателот во заминување Доналд Трамп. Членовите на долниот дом на американскиот конгрес го...

Свет

Најмалку 25 случаи на домашен тероризам се отворени во врска со нападот на поддржувачите на претседателот Доналд Трамп на Конгресот во средата, изјави министерот...

Свет

Конгресот на САД ја потврди победата на Џо Бајден на американските претседателски избори, ден откако толпата поддржувачи на Доналд Трамп упадна во зградата во...

Свет

Меланија Трамп секогаш знаела со нејзиниот стајлинг да го привлечи вниманието на јавноста со нејзините комбинации, но со последното појавување сега кога  ги одбројува...

Балкан

Американскиот претседател Доналд Трамп го одликуваше специјалниот претставник за дијалогот помеѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел  со Медал за национална безбедност за, како што...

Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп помилува 15 лица, вклучително и републиканци кои се сметаат за негови силни поддржувачи, претставници на изборната кампања во 2016 година...