Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Димитар Апасиев"

Македонија

Како што пренесе Дојче Веле, канцеларката Ангела Меркел на видео-конференција изјавила дека Македонија се уште има шанси да ја одржи првата Меѓувладина конференција со...

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...