23.8 C
Skopje
среда, јуни 12, 2024

ВЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИКОТ – Ова се најискрените ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ

ОВЕН

И додека многумина користат ситни лаги, Овните се оние кои секогаш се истакнуваат во група и отворено велат дека одамна не виделе ништо полошо. Овните имаат „вградено“ чувство на непосредност, поради што тие често се карактеризираат како премногу груби. Тие не се занимаваат со тривијални чувства како повредени, верувајќи дека лицето со кое разговараат секогаш ќе ја цени вистината повеќе од мала лага. Но, не е секогаш така. Овенот честопати се чувствува засрамен во осаменост што ја зборува вистината. Па дури и тогаш, тој знае дека ја сторил вистинската работа, и тоа време ќе покаже. Знакот воден од Марс споделува без воздржаност со луѓето околу себе што им паѓа на ум; што е на ум, тоа на друм, кога станува збор за Овенот.

СТРЕЛЕЦ

Јупитер е владејачка планета на еден Стрелец, поради што овој знак е во постојана потрага по вистината. Оваа планета е олицетворение на оптимизам и проширување на перспективата, поради што Стрелецот е секогаш на пат, без разлика дали е физички, ментален или духовен. Во потрага по вистината на животот, Стрелецот не се двоуми да ја каже вистината. Тој верува дека таа е единствената што е важна и дека само таа може да го доведе до целта. Слободоумниот Стрелец е подготвен да плови околу планетата, со нетрпение чека да ги сподели своите искуства со сите што ќе ги сретне. Стрелецот не гледа смисла во лажење, ниту во извртување на вистината. Стрелците секогаш се повозбудени од вистини отколку од измислени приказни, без разлика колку се интересни.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести