spot_img
10.8 C
Skopje
четврток, мај 12, 2022
spot_img

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Комуникацијата е особено лоша за вас за време на овој ретрограден Меркур, овни, а кога станува збор за љубовта, може да доведе до збунувачки недоразбирања или дискусии за значењето на зборовите. Наместо да ги прифаќате вашите поимпулсивни инстинкти, бидете особено внимателни на зборовите што ќе ги изберете и на тонот што го користите кога ја кажувате вашата поента. Слушањето е исто толку важно како и споделувањето кога станува збор за врските!

БИК

Оваа ретроградност ќе има големо влијание врз вас и вашите вредности, бикови, па затоа е важно да направите простор за овие рефлексии во вашите односи. Важно е да ги процените вашите лични цели и да се осигурате дека ќе го добиете она што го заслужувате од животот, затоа искористете го ова ретроградно време за да процените дали и кога сте заљубени. Бидете сигурни дека ќе ја посветите вашата енергија на врски кои вредат вашето време и го поддржуваат она што сакате да бидете.

БЛИЗНАЦИ

Меркур е вашата владејачка планета, близнаци, и тој ќе ја спроведе првата половина од ова ретроградно движење преку вашиот знак – така што можете да се обложите дека ќе ги почувствувате неговите ефекти на многу опиплив начин. Преиспитајте што сакате од љубовта и животот додека ги постигнувате вашите повисоки цели, затоа не плашете се малку да се одвоите од романтиката и фокусирајте се на негување на она што ви е важно на долг рок.

РАК

Старите деловни контакти или луѓе од поранешните општествени кругови сега можат да се вратат во вашиот живот, ракови – но можно е овој пат овие познати личности да ги видите во поинакво и пококетно светло. Истражете ги искрите што се појавуваат во пријателствата или вашата професионална мрежа, но погрижете се да одвоите време да стапите во контакт со вашите долгорочни цели наместо да брзате во љубовните односи.

ЛАВ

Комуникацијата во вашиот професионален живот и пријателствата може да се збркаат за време на ова ретроградно движење, лавови, па можеби ќе треба да посредувате во драмата во вашиот социјален круг или да го „гаснете огнот“ на работа. Ако овие одвлекувања одземаат време и енергија од вашиот љубовен живот, бидете особено искрени на состаноци и со партнерите. Кажете им дека знаете дека не зависи од нив овој пат и запишете го на ретроградниот Меркур.

ДЕВИЦА

Додека логистичките проблеми на работа можат да станат неуредни за време на оваа ретроградност, девици, тоа не мора да го загрози вашиот љубовен живот. Можете да ги ублажите вашите фрустрации со сеќавање на авантурите со вашите партнери или со истражување на можностите со некои стари пламени. Размислете за работите кои ве натерале да се чувствувате возбудени за љубовта во минатото и одвојте време повторно да ги откриете вашите страсти.

ВАГА

Оваа ретроградност е поставена да ве однесе на бурно патување на самооткривање, ваги, затоа бидете подготвени да стапите во контакт со вашите страсти и да ги истражите емоциите под површината на вашите врски. Некои тајни или гнев сега може да излезат на површина, затоа бидете подготвени да обработите што и да се појави – и верувајте дека соочувањето со вистината ќе ви помогне да ги проширите вашите хоризонти и да се усогласите со вашето највисоко јас.

СКОРПИЈА

Енергијата на оваа ретроградност овој пат е конкретно фокусирана на вашите врски, скорпии, затоа бидете подготвени да копате во длабочините на вашите врски. Исчистете го воздухот од какво било незадоволство во љубовниот живот и видете што всушност очекувате од интимниот партнер. Сега е време отворено да комуницирате за сите стравови, борби или неискажани претпоставки што стојат зад вашата врска.

СТРЕЛЕЦ

Бидете внимателни, стрелци, бидејќи овој транзит може да доцни за некои важни датуми. Планирањето квалитетно време со партнерот или наоѓањето на вистинскиот момент за разјаснување на љубовната врска може да се покаже како предизвик, бидејќи ретроградната погрешна комуникација и проблемите со распоредот го попречуваат вашиот тајминг. Фокусирајте се на тоа да бидете флексибилни во односите и дајте си дополнително време за разговори кои можеби бараат повеќе труд отколку што мислевте.

ЈАРЕЦ

Ретроградните периоди се познати по тоа што ги враќаат поранешните партнери во нашиот фокус, или преку минатите спомени или неочекувани пораки на Инстаграм – а шансите да бидете прогонувани од вашето романтично минато за време на овој ретрограден Меркур се големи, драги јарци. Можеби ќе сакате да се забавувате со стар пламен кој наеднаш повторно гори, но имајте на ум дека погрешната комуникација или откажувањата во последен момент може да застанат на патот кон остварување на цврстите планови.

ВОДОЛИЈА

Оваа ретроградност ве доведува во контакт со ситуации кои навистина ја поттикнуваат вашата енергија, водолији. Што ја истакнува вашата флертувачка страна? Што ве возбудува? Зошто се чувствувате безгрижно, разиграно и заљубено? Дајте си време да се поврзете со вашето срце, без разлика дали да ги истражите овие прашања со вашиот партнер или само да поминете малку интроспективно време дома размислувајќи за некои возбудливи спомени.

РИБИ

Оваа ретроградност ве потсетува на она што е навистина важно за основата на вашата врска, риби. Прегледајте што ви носи сигурност, стабилност и емоционална удобност и трудите се да внесете повеќе од таа енергија во вашиот живот. Ако сте во врска, поминете малку време дома разговарајќи срце до срце и разгледувајќи го она што сте го изградиле еден со друг за да бидете сигурни дека сте на иста страна.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести