spot_img
18.8 C
Skopje
петок, август 27, 2021
spot_img

Приведен разбојник во Центар


На 26.08.2021, полициски службеници од Полициската станица Центар привеле малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по член 237 од Кривичниот законик. Околу 12.30 часот кај Зелено пазарче тој физички ја нападнал Ј.С.(79) од Скопје и ѝ одзел пари. Набргу потоа, тој бил пронајден и приведен во полициска станица. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести