spot_img
24.8 C
Skopje
понеделник, јули 12, 2021
spot_img

СОФИЈА ВЕРГАРА ДОМИНИРА И НА 49 ГОДИНИ – Го откри тајниот рецепт.. (фото)

Згодната колумбијска актерка, Софија Вергара вчера наполни 49 години, а на нејзиниот изглед ѝ завидуваат девојки двојно помлади од неа. .

Иако генетиката исто така има свој удел, факт е дека го должи својот младешки изглед и затегнато и витко тело на докажан рецепт. Софија е некој што сака да ужива во слатки, и е гурман, но добро знае како да се врати на вистинскиот пат кога ќе претера и кога ќе качи неколку килограми.

Како што и самата признава, постојат периоди кога малку се дебелее, но тогаш таа секогаш строго се придржува до 2 правила: комбинира вежби за сила и кардио но и колумбиска диета која вклучува 5 оброци на ден.

Покрај тоа, Софија внесува многу течности, бидејќи водата придонесува за намалување на масните наслаги.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести