spot_img
17.8 C
Skopje
среда, јуни 2, 2021
spot_img

„Moderna“ бара целосно одобрување во САД

Американската фармацевтска компанија „Moderna“ денес објави дека доставила барање до американските власти за добивање на целосно одобрување за употреба на нејзината вакцина против COVID-19, која во моментов е одобрена само за итна употреба.

Овој развој доаѓа неколку недели откако ривалските компании „Pfizer“ и нејзиниот германски партнер „BioNTech“ побараа целосно одобрување за вакцината против COVID-19 во САД, потсетува Ројтерс.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести