spot_img
22.8 C
Skopje
вторник, мај 25, 2021
spot_img

449 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 449 прекршоци.  

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести