spot_img
25 C
Skopje
понеделник, мај 17, 2021
spot_img

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОСТАНУВА

Иако проструи вест за можно укинување на полицискиот час од среда, сепак тоа нема да се случи.

Комисијата за заразни болести на состанокот кој го одржа утринава, донесе предлог да останат на сила веќе постоечките рестриктивни мерки, потврдија за МИА од Министерството за здравство.

Забраната за движење на населението е од полноќ до 4:00 часот наутро, а угостителските објекти работат до 23:30 часот.

Предлогот за олабавување на мерките, беше донесен минатиот понеделник врз основа на епидемиолошката состојба, односно намалениот број на новозаразени и ослободувањето на поголем дел од болничките капацитети

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести