spot_img
14 C
Skopje
недела, мај 9, 2021
spot_img

85 санкции за брзо возење на територијата на СВР Битола

Во текот на вчерашнот ден (08.05.) на подрачјето на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што биле санкционирани 85 возачи. Од нив 54 возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место и 31 во населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.  

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести