5.8 C
Skopje
недела, јануари 15, 2023

КАКО ВО ФИЛМ: Пукање пред седиштето на ЦИА (ВИДЕО)

Во седиштето на американската Централна разузнавачка агенција во Вирџинија (Ленгли), барем еден агент на ФБИ отвори оган кон вооружен напаѓач кој се појави на платото пред главниот влез на агенцијата.

Во соопштението на ФБИ се наведува дека осомничениот излегол вооружен од својот автомобил, поради што агентите на ФБИ отвориле оган и го раниле, пренесува АП.

Напаѓачот, кој досега не бил идентификуван, бил пренесен во локалната болница откако бил ранет, а засега нема информации за неговата состојба.

Го анализираме овој инцидент и ќе се обидеме да донесеме конкретни заклучоци што е можно поскоро во дадените околности, се вели во соопштението на ФБИ.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img