25 C
Skopje
петок, април 30, 2021
spot_img

Еве колку заработува Дејвид Бекам после фудбалската пензија

Како фудбалер, Дејвид Бекам заработи огромна суми пари, но се чини дека тоа не е ништо во споредба со парите што ги заработува денес.

Славниот Англичанец заработува 55.000 евра секој ден! И тоа на бизарен начин! Тој потпиша годишен договор вреден 20 милиони евра. Според овој договор, тој е должен да користи одреден парфем секој пат кога ќе ја напушти куќата, да носи часовник на одредена компанија и одела од една марка!

  • Дејвид Бекам е меѓународна sвезда и неговото име стана бренд, стои во договорот.

Бекам неодамна ја прошири својата деловна активност во Maserati, бидејќи стана амбасадор, а исто така потврди дека ќе глуми во Disney серија, за која потпиша договор вреден милион долари.

Сепак, не е сè како од бајка во домот на Бекамови, кои минатата година платија 25 милиони евра за пентхаус во Флорида.

Сопругата Викторија прави големи загуби со својата модна компанија. Според извештаите во медиумите, Викторија Бекам направила долг од 50 милиони евра од 2008 година. Ревизорските компании ја предупредија дека овие загуби можат да станат многу поголеми, но таа засега е упорна во намерата да ја одржи компанијата жива.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести