9 C
Skopje
среда, април 21, 2021
spot_img

611 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 611 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,350FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести