6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

УБАВА ВЕСТ: Борис Новковиќ стана татко по четврти пат

Пејачот Борис Новковиќ (53) стана татко по четврти пат, а наследникот се роди вчера во Загреб. На Борис и неговата 25 години помлада избраничка Ирис ова им е второ дете.

– Како и секој пат кога станав татко така и овој ден ми е еден од најсреќните во животот. Се помина во најдобар ред и со мајката и со бебето и едвај чекам да дојдат дома, рекол пејачот.Ирис и Борис ја имаат ќерката Си, која е родена во април 2019 гоидна, а пејачот од претходниот брак има уште два сина.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести