10 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

НАСКОРО НОЌТА НА ОСКАРИТЕ! Еве каков настан се подготвува

Помалку од две недели не делат до Оскарите.

Одбројуваме на доделувањето на најпрестижните филмски награди Оскар. Церемонијата, што ќе се емитува од недела до понеделник, 25 април, по двомесечно одложување, нема да изгледа како порано, но некои работи не можат да се променат.

Меѓу нив секако има и водители, sвезди кои ќе им подарат златни статуи на победниците. Објавен е списокот на познати личности што оваа година ќе го видиме на црвениот тепих и сцената на театарот Долби, а судејќи според него, ова навистина ќе биде ноќ за паметење.

Погледнете кој сѐ ќе ги објави имињата на добитниците на Оскар:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести