2.8 C
Skopje
сабота, јануари 21, 2023

ЕКСКЛУЗИВНО: ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО СОРАБОТКА СО КАНЦЕЛАРИЈАТА ЗА ИСТРАГИ НА АМБАСАДАТА НА САД – СЕ АПСАТ ПОЛИЦАЈЦИ

Дознаваме дека во моментов се вршат претреси и апсења на повеќе локации во врска со аферата Мафија, која вчера ја обзнани опозициската ВМРО-ДПМНЕ.
Медиа.мк дознава дека се апсат полициски функционери

Во голема полициска акција се уапсени десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи и лични документи. Како што дознаваме, по повеќе од година дена истрага и документирање на дејствувањето на криминалната група, МВР во координација со Канцеларијата за истраги на американската амбасада и Интерпол спроведува голема акција која уште трае.

Извори од истрагата велат дека вчерашниот брифинг од политичка партија бил во насока да се саботира оваа меѓународна акција. Од МВР само потврдуваат дека во тек е голема акција, а детали најавуваат по нејзиното завршување.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img