11 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

134 санкционирани возачи во Скопје, 59 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 134 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 59, 15 санкции за возење без возачка дозвола, четири за технички неисправни во јавен превоз.

Изречени се осум санкции за користење мобилен телефон, шест санкционирани возачи на  мотоцикли, две мерки за некористење сигурносен појас и 14 санкции за непрописно паркирани возила.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести