6 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН
РАБОТА: Направивте одличен деловен план и барате материјална поддршка. Добивате пари од спонзори кои ги вложувате во реализација на деловен проект.
ЉУБОВ: Премногу сте задоволни од емоционалната сфера. Вие сте заљубени, целосно сте посветени на вашата сакана. Вашите емоции се постојани, интензивни. Вие сте многу среќни.
ЗДРАВЈЕ: Телото е во фаза на регенерација. Во случај да сте биле болни неодамна или сè уште почнувате конечно да се чувствувате подобро. Организмот станува сè посилен.

БИК
РАБОТА: Пред вас е деловна средба на која нема да имате најдобро време. Иако сте доста тврдоглави и се борите за своите цели, другата страна ја има истата тактика и не попушта пред вас.
ЉУБОВ: Во случај да сте во стабилна врска, сметате дека влегувањето во брак пристаниште е нормален развој на врската. Вие разговарате со некој близок за брак.
ЗДРАВЈЕ: Уринарниот систем е чувствителен. Ако имате какви било симптоми, најдобро е да се консултирате со лекар за помош и да не чекате симптомите да поминат сами по себе.

БЛИЗНАЦИ
РАБОТА: Презадоволни сте од соработката со колегите. Имате многу добра комуникација, ги почитувате различните погледи на ситуацијата и правите заеднички планови.
ЉУБОВ: Заљубени сте и страствени. Воодушевени сте од тоа како се развива врската. Треба да поминете што повеќе време со вашата сакана. Другата страна се чувствува слично.
ЗДРАВЈЕ: Урогениталниот тракт е чувствителен. Склони сте на целосно заразни болести. Најдобро е да користите заштита, особено ако не ја познавате другата страна долго и добро.

РАК
РАБОТА: Бизнисот се одвива на вообичаен начин. Фокусирани сте на обврски, самоуверени, свесни дека ја знаете работата и имате впечаток дека нема ништо што не знаете како да направите.
ЉУБОВ: Ако сте корисник на социјални мрежи, ве чека почеток на интересна комуникација. Другата страна изгледа интригирачка, интелигентна, поинаква.
ЗДРАВЈЕ: Ако сте жена, добар ден е да посетите гинеколог. Без оглед на полот, треба да се грижите за вашата исхрана. Можен е скок на шеќер.

ЛАВ
РАБОТА: На работа сè оди како и обично. Вие сте одговорни, посветени, многу вредни. Во суштина, сакате да бидете зафатени, се чувствувате корисни и способни.
ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Вашите емоции се стабилни и треба да и покажете колку се грижите за неа. Вие сте заштитнички.
ЗДРАВЈЕ: Нема големи промени во областа на здравството. Не се чувствувате лошо, но сепак сте склони кон хронични проблеми со коските, циркулацијата и притисокот.

ДЕВИЦА
РАБОТА: Вие сте доста задоволни од ситуацијата на работа. Резултатите од работата поврзана со претходниот период конечно пристигнуваат и вие сте воодушевени од нив. Тоа ви дава мотив да останете вредни.
ЉУБОВ: Нов познаник е пред вас. Другата страна има врски со странски земји. Ви се допаѓа нејзиниот позитивен дух и енергија. Имате желба да ја видите оваа личност повторно.
ЗДРАВЈЕ: Ако сте биле болни, успешно закрепнувате. Физички и психолошки сте подобри. Вие сте посилни. Конечно станувате свесни дека деновите на болеста се зад вас и дека нема да се вратат.

ВАГА
РАБОТА: Ако направите нови деловни планови, постои опасност тие да бидат нејасно формулирани. За нив е најдобро да ја поминат фазата на верификација за да избегнат подоцнежни проблеми.
ЉУБОВ: Вие сте задоволни од вашата врска со сопругата, но прилично љубоморна и посесивна. Ви пречи што партнерот е приврзан кон примарното семејство и вие ги перципирате како натпревар.
ЗДРАВЈЕ: Телото е прилично чувствително. Склони сте на инфекции, особено на гениталиите. Внимавајте на бубрезите, синусите, главата. Превенцијата е клучот за одржување на добро здравје.

СКОРПИЈА
РАБОТА: Ве очекува деловен состанок. Личноста со која преговарате ви остава одличен впечаток. Го оценувате како сериозна и одговорна личност. Постигнувате договор.
ЉУБОВ: Имате симпатии на работа. Вие не и покажувате на другата страна дека сте заинтересирани од едноставна причина што тој е зафатен. Со него имате строго професионален однос.
ЗДРАВЈЕ: Најдобро е да избегнувате одредени работи за да одржите добро здравје. Ова се однесува првенствено на зависни супстанции и секс без заштита.

СТРЕЛЕЦ
РАБОТА: Задоволни сте од финансиската и деловната состојба. Во првиот случај, ве чека прилив на средства. Во вториот случај, бизнисот е стабилен и се свртувате кон соработка со странци.
ЉУБОВ: Се чувствувате добро во врската и ви се допаѓа како таа се развива. На другата половина и е потребна интензивна врска и тоа отворено го покажува. Вие ја запознавате.
ЗДРАВЈЕ: Уринарниот систем е чувствителен. Заштитете го мочниот меур, пазете се од инфекции на уринарниот тракт. Би било добро да се грижите за вашата исхрана и со тоа да спречите скок на шеќер.

ЈАРЕЦ
РАБОТА: Вие сте многу амбициозни. Официјална работа не ви е доволна. Имате впечаток дека има многу повеќе што можете да постигнете. Вие сте ангажирани во паралелна работа што ја чувате тајна во вашата службена работа.
ЉУБОВ: Емотивната врска е стабилна и вие сте задоволни. Додека другата страна на размислување за брак не е туѓа, чувствувате дека сè уште не е дојдено време да се направи тој чекор.
ЗДРАВЈЕ: Што се однесува до здравјето, тоа е стабилно. Нема индикации за нови посериозни здравствени проблеми. Имунитетот е добар. Рекреацијата ви е пријатна.

ВОДОЛИЈА
РАБОТА: Не сте задоволни од напредокот на деловната соработка со странски партнери. Проблемот е во тоа што тие се обидуваат да доминираат и да наметнат решенија што им одговараат.
ЉУБОВ: Пред вас е ново познанство кое доаѓа преку работа. Другата личност остава позитивен впечаток. Ви се допаѓа силата, моќта, упорноста што произлегува од неа.
ЗДРАВЈЕ: Би било добро да посетите очен лекар. Се чини дека диоптријата се смени. Покрај тоа, здравјето е генерално стабилно. Во основа се чувствувате добро.

РИБА
РАБОТА: Ќе добиете прилив на пари, па затоа сте прилично задоволни од вашите финансии. На работа, ситуацијата е нормална. Покажувате најсериозен однос кон обврските.
ЉУБОВ: Не сте целосно отворени кон сопругата, особено кога станува збор за финансиите. Планирате таен трошок за кој сте сигурни дека другата страна не би го одобрила.
ЗДРАВЈЕ: Здравјето е чувствително. Склони сте на инфекции. Покрај тоа, главата е чувствителна, особено синусите. Би било добро да се избегнат сите средства за зависност.

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести