9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ХАОС ВО КОЧАНИ: Полицијата прекина свадба, пет лица се приведени

Некаде околу 14 часот во ОВР Кочани е пријавено организирање на свадбена прослава на ул. Шукри Шаин во Кочани на која биле присутни повеќе граѓани.

Веднаш по пријавата, на местото на настанот се упатиле полициски службеници од ОВР Кочани и по консултации со дежурен јавен обвинител од  ОЈО Кочани од слобода се лишени пет лица, а свадбената прослава е прекината.

По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени кривични пријави по чл. 206 од КЗ „Непостапување според здравствени прописи“.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести